Ťažké ublíženia na zdraví sú nezávideniahodné situácie. Môžete sa ale do niektorej z nich dostať aj vy, a sú isté situácie, ktoré vyzerajú na prvý pohľad zdanlivo úplne nevinne. Hoci žijete usporiadaným životom, napriek tomu budete musieť čeliť žalobe a súdnemu procesu, kde stanete v súdnej sieni na lavici obžalovaného, a to už samo o sebe nie je nič príjemné. Niektorí ľudia môžu byť natoľko vystresovaní, že vyhľadajú pomoc psychiatra.

súdne konanie

Ak sa niečo podobné prihodí aj vám, radi by sme vám naznačili, aby ste pred psychiatrom obrátili pozornosť na právnikov v advokátskej kancelárii v Bratislave https://www.lexante.sk/lexante-bratislava.html.

Autonehoda – riadenie vozidla pod vplyvom alkoholu nepotrebuje žiadny komentár, alkohol za volant nepatrí a nie je ospravedlnením pre žiadneho vodiča. Karambol sa vám však môže prihodiť aj v situácii, keď ste úplne triezvy, ale niekto vás vystresoval v priebehu jazdy, napríklad spolujazdec alebo nepriaznivá správa z autorádia. Aj keď priamu vinu nenesiete vy, budete sa zodpovedať z toho, ak zaviníte nehodu a niekoho pri nej ťažko zraníte.

právna pomoc

Krivé obvinenie – narastajúci stres v spoločnosti prispieva aj k tomu, že ľudia obviňujú z rôznych trestných činov osoby, ktoré si s niekým poplietli, alebo sa iba domnievajú, že trestný čin vykonali. Čeliť krivému obvineniu nie je ľahké, musíte sa adekvátne brániť a k tomu sa oplatí osloviť právnika. Ak na vás podá niekto trestné oznámenie alebo žalobu, a budete treba aj podávať vysvetlenie na políciu, právna asistencia sa vám môže hodiť.

Úraz na chodníku – predstavte si, že si domov pozvete remeselníka, napríklad elektrikára na revíziu elektroinštalácie, a ten po vstupe na váš pozemok sa pošmykne na vašich zľadovatených schodoch a zlomí si panvicu alebo dokonca chrbticu a zostane ochrnutý na invalidnom vozíku. Ak ste schody zabudli ošetriť proti námraze vhodným posypom, môžu vás dostať až do pojednávacej siene okresného súdu, a tam vám bude právnik určite nápomocný.