1. Luis Fonsi ft. Daddy Yankee – Despacito

Skladba Despacito v debutovom roku 2017 preukázala dva dôležité body o službe YouTube. Po prvé, ukázalo sa, že popularita YouTube sa neustále zvyšuje. Nastal čas, kedy si nikto nemyslel, že by niekto predbehol Gangnam Style.
Ukázalo sa tiež, ako je YouTube globálnym fenoménom. Despacito spieva v španielčine portorikánsky spevák Luis Fonsi a rapper Daddy Yankee. Hudobné video ukazuje oboch  umelcov, ktorí vystúpili s piesňou v štvrti La Perla v štýle Old San Juan a v miestnom bare La Factoría.
Pieseň prekonala rebríčky 47 krajín a vstúpila do Top 10 v desiatich ďalších krajinách. Bola to prvá skladba na začiatku Billboard 100 v španielčine za 20 rokov.

youtube

Justin Bieber nezabodoval
Zaujímavé je, že Justin Bieber vydal remixovanú verziu o pár mesiacov neskôr, kde spieval niekoľko riadkov v angličtine. Zatiaľ čo to pravdepodobne pomohlo skladbe v originálnom formáte, nepostúpilo to ani nezadalo do najčastejšie zobrazených videí služby YouTube.
Despacito sa stalo prvým videom na YouTube, ktoré  dosiahlo míľniky troch, štyroch a piatich miliárd zobrazení.

  1. Ed Sheeran – Shape of you

Ed Sheeran má nesmierne úspešné obdobie. Bez ohľadu na to, kam chodíte, vždy sa zdá, že hrá Ed Sheeran. Dokonca dokončil aj hereckú úlohu v epizóde „Hra trónov“.
Ed vydal Shape of You ako digitálny download 6. januára 2017. Skladba bola tiež zahrnutá ako súčasť jeho tretieho štúdiového albumu. Pieseň sa dostala na číslo 1 v rebríčkoch 44 krajín. Spevák bol so skladbou nominovaný na Best Pop Solo Performance na 60. výročnom Grammy Awards.

Ed Sheeran vydal na svojom kanáli video s textom piesne. Ľudia si túto verziu prezerali viac ako 750 miliónov krát. Dňa 30. januára 2017 bolo oficiálne video spustené na YouTube. Toto video sa stalo jedným z najrýchlejších videí, ktoré dosiahli 1 miliardu zobrazení na YouTube. Tento míľnik dosiahol 8. mája 2017, len 97 dní po jeho spustení.

3. Wiz Khalifa ft. Charlie Puth – See You Again
Pieseň See You Again bola na pozícii číslo jedna v službe YouTube od 10. júla do 4. augusta 2017 a bolo to video, ktoré nakoniec prelomilo pozíciu „Gangnamovho štýlu“. Svoju pozíciu si skladba udržala len 25 dní, kým sa Despacito nedostalo do popredia.

stránky

Hlavným dôvodom pre úspech See You Again bolo, že išlo o soundtrack k filmu Furious 7. Skladba bola napísaná ako pocta obľúbenému hercovi Paulovi Walkerovi.
Skladba bola 12 týždňov v hornej časti US Billboard 100 a dosiahla prvé priečky v mnohých ďalších krajinách. See You Again bola v roku 2015 najpredávanejšou skladbou na svete.