Kvalita a dlhá životnosť, to sú vlastnosti, ktoré očakávame od mnohých produktov, nakupujúc ich s vedomím, že nám budú slúžiť rovnako dobre aj o desiatky rokov. Na také výrobky však potrebujeme aj kvalitný materiál, napríklad hliník, ktorý sa osvedčil pri výrobe protipožiarnych konštrukcií, dverí, okien a stien. Moderní stavitelia sa kvalitou materiálov zaoberajú bežne, na svoje stavby si chcú zabezpečiť len to najlepšie, čo sa v súčasnosti dá zohnať. Keďže budovy potrebujú aj protipožiarne konštrukcie, spoliehajú sa na moderný systém s označením MB-78EI, ktorý má požadovanú odolnosť proti požiarom, je spoľahlivý, 3-komorový, s hliníkovými profilmi a s prerušeným tepelným mostom, ktorého konštrukčná stavebná hĺbka je 78mm.

Tvorba fasád a okien či dverí je na projektantovi

Vyrábajú sa MB-78 EI z neho dvere a steny s protipožiarnou odolnosťou, sú zložené z rozličných špeciálnych prvkov a ohňovzdorných vložiek do požiarnej odolnosti až triedy EI90. Systém umožňuje použiť izolačné aj jednoduché sklá v rozsahu zasklenia 8-49mm. Sklo je takisto certifikované na požiarnu odolnosť, je spoľahlivým ochrancom proti požiaru.

Zo systému MB-78EI je možné vyrobiť:

-fixné protipožiarne okno s odolnosťou EI15-EI90

-protipožiarne dvere s odolnosťou EI15-EI90, možnosť výroby aj dymotesných dverí

-protipožiarne steny s odolnosťou EI15-EI90

Okná musia splňať mnohé normy

LM-MONT je známa spoločnosť nielen na Slovensku, ale svoje produkty a realizácie rozšírila aj do zahraničia, kde dodáva na stavby hliníkové, oceľové, plastové a sklenené výrobky. Protipožiarne systémy sú veľmi kvalitné a dôležité pre spustenie do užívania každej novostavby, preto sa každý staviteľ musí zaoberať inštaláciou týchto konštrukcií v čo najvyššej kvalite. Každá novostavba má svoj rukopis, okrem dizajnu však musí spĺňať aj praktické požiadavky, statické, hygienické či protipožiarne normy, ktoré sa dajú zabezpečiť iba využívaním moderných technológií a z nich vyrábaných systémov.