Myslím si, že žiadna žena by nemala byť okradnutá o zážitok, ktorý ponúka tantra. Nemala by mať strach prekročiť prah tantra salónu, ani sa hanbiť, ak o takúto masáž prejaví záujem. Skôr by sa mala snažiť o to, aby z nej vyťažila maximum, pretože to len prospeje celému jej bytiu.

Na začiatok by som rada spomenula, že tantrická masáž sa ženám pomáha otvoriť a zrelaxovať sa do takej miery, že sú schopné zažiť rôzne stavy orgazmu. K masáži by však mali pristupovať bez očakávaní, pretože očakávania sú vždy to, čo nás sklame. Aby ste mi rozumeli. Nechcem tým povedať, že benefity, ktoré pri tantre spomeniem sú len nejakým výmyslom.

tantra

Tvrdím iba, že čistá otvorenosť a odovzdanosť je pri tomto druhu masáže najlepšou voľbou, pretože očakávania a ciele môžu byť pre klientku zbytočne stresujúce. Uvediem príklad: Ak sa žena snaží dosiahnuť orgazmus, tak je tlačená do jemnej formy stresu a výsledok môže byť tým pádom úplne opačný, t.j. že žena orgazmus nedosiahne. Namiesto toho, aby bola prítomná – zrelaxovaná, užívala si rozkoš a slobodne sa radovala – bude mysľou niekde inde a skončí sklamaná a frustrovaná z toho, že sa jej nepodarilo dosiahnuť vytýčený cieľ. Následkom toho môže byť aj pocit, že nie je dosť dobrá alebo že s ňou niečo nie je v poriadku.

zážitok

Preto je dôležité, aby sa neorientovala na dosahovanie žiadneho konkrétneho cieľa. Nejde o nijaké preteky. Ide o zážitok, pri ktorom sa má klientka čo najviac zrelaxovať a jednoducho len prijímať to, čo jej masáž ponúka. Okrem toho si je dôležité uvedomiť, že tantra nie je iba o masáži intímnych partií, v tomto prípade vagíny (yoni) a že jej prvotným cieľom nie je priviesť ženu k vyvrcholeniu. Nie je preto žiadnou chybou, ak klientka orgazmus nedosiahne. Určite však získa vyššie sebavedomie, naučí sa prijímať, nie len dávať a prebudí v sebe túžbu experimentovať v intímnej oblasti. Výhod tantrickej masáže je však omnoho viac. Tie si však vyskúšajte na vlastnej koži.