Svoju okružnú cestu môžete začať napríklad v Glencoe. Mesto a jeho okolie je jedným najkrajších v Škótsku. Navyše tu môžete príjemne stráviť čas bez toho aby ste za niečo platili. Ako? Vydajte sa na prechádzku. A nemusíte byť ani horolezcom aby ste mohli preskúmať nižšie položené chodníky. 
Na svete je iba málo miest kde sa môžete dostať v prírode do blízkosti divých zvierat. Táto výnimka ale platí v Kinghouse Hotel kde si môžete s kľudným svedomím urobiť selfie s zo stádom majestátnych jeleňov v pozadí.
Nádherné Glencoeské jazero (Glencoe Lochan) je oázou pokoja ukrytou v „objatí“ hôr a lesa a odraz zasnežených kopcov a modrej oblohy vám pripomenie kanadskú divočinu.

skkotsko

Na malom kopci neďaleko mesta sa nachádza impozantný keltský kríž zo žuly a kameňa, ktorý tiež stojí za pozretie. Bol postavený na pamiatku masakru členov klanu MacDonald. 
 
Ďalším zo skrytých drahokamov škótskej vysočiny je Glenelg, malá dedinka na západnom pobreží s výhľadom na údolie Kyle Rhea. Nachádza sa len 30 minút jazdy od zámku Eilean Donan a doposiaľ uniká návalom turistov.
Za dedinkou nájdete dve unikátne kruhové veže z doby železnej Dun Telve a Dun Troddan. Sú vysoké 10 metrov a staré vyše 2000 rokov. Mnohé pôvodné prvky veží, vrátane vnútorných schodíšť stále existujú. Tieto fascinujúce stavby nájdete na mnohých miestach severného a západného Škótska a predpokladá sa, že spĺňali funkciu opevnených obydlí.
 
Mestečko Ullapool bude pre vás príjemným prekvapením. Aj vďaka čistým a dobre udržiavaným uliciam a budovám hneď vedľa malebného jazera Loch Broom, pôsobí mestečko veľmi útulným dojmom. Po návšteve miestnej galérie Ana Talla Solais sa môžete tešiť z výletu na vrchol blízkeho kopca alebo si pozrieť prírodnú rezerváciu Corrieshalloch Gorge s úžasným kaňonom, do ktorého steká vodopád.

chalupa

Meditačné alebo relaxačné miesto nájdete v blízkych zátokách a plážach: Ardmair, Camas A‘acharraig, Achnahaird alebo Achmelvich. Nezabudnuteľné chvíľky zažijete až si posedíte na neuveriteľne čistej pláži a počkáte si až kým slnko nezapadne do krištáľovo čistého tyrkysového mora.