Moderné interiéry sa tvoria s ohľadom na trendy v dizajne, to isté však platí aj o exteriérových prvkoch, ktoré by mali vytvárať jeden ucelený štýl. Použiť treba len kvalitné materiály, vhodné do vonkajšieho prostredia, aby odolali poveternostným podmienkam a zároveň aby boli štýlovo podobné už existujúcemu objektu. Sklo tieto podmienky spĺňa, môže byť použité v ktoromkoľvek prostredí. Zábradlie je doplnková konštrukcia, ktorú je možné vyrobiť z mnohých materiálov, drevo je klasika, ale sklo je nadčasové. Pri luxusných stavbách je požiadavka luxusného materiálu samozrejmosťou, sklenené konštrukcie im dodajú požadovaný estetický náboj a v spojitosti s trendmi v architektúre sú aj originálne prevedené. Bezpečnosť sklenených konštrukcií je zaručená, pretože sa používa iba bezpečnostné sklo, určené na tento typ využitia.

Oceľ je výborným spojencom skla

Exteriér je častokrát zaznávaný, ale jeho prínos v rámci celého diela je neodškriepiteľný. Vhodne upravený terén a príslušné schodiská či terasy sú tou pomyselnou čerešničkou na torte, zlepšujú prvý dojem a priťahujú pohľady. Použiť sklenene zabradlie v exterieri sklo sa výrobu zábradlia exteriérového schodiska je výborná alternatíva k ostatným materiálom. V čírom prevedení bude skvelým prepúšťačom svetla, no jeho farebné alternatívy alebo pieskovanie či matná úprava zasa dodajú konštrukcii originálny nádych. Zabezpečiť stabilitu skleneného zábradlia je nutnosť, môže sa kotviť zhora do podlahy alebo z bočnej strany schodiska.

Novostavby moderného štýlu

Sklenené tabule sa dajú prichytiť k oceľovým tyčiam, ktoré tvoria nosnú konštrukciu zábradlia alebo je možnosť vytvoriť zábradlie bez neho, iba zo skla, čím je efekt čistej línie zaručený. Špeciálne tvrdené sklo bude vhodnou náhradou bežne využívaných materiálov. K zábradliu sa môže prikotviť aj madlo, no moderné trendy ho nevyužívajú. Udržiavanie skleneného zábradlia je nenáročné na financie ani na prácnosť, jednoducho ho len poutierame a preleštíme špeciálnym prípravkom na sklenené povrchy. Takto bude slúži svojmu účelu dlhé roky, stále bude nadčasové a štýlové a o to pri každej novej stavbe ide.