Po štúdiu na obchodnej akadémii som sa vrhla do podnikania a pracovala ako účtovníčka. Nebola to zlá práca ale nebavila ma. Cítila som, že moje miesto je inde. Je to klasický príklad polovice mládeže, kedy dokončíte strednú školu a zistíte, že nechcete pracovať vo ,,svojom obore,,. Netvrdím, že práca účtovníčky nebola výnosná a zaujímavá. Ja ale nie som kancelársky typ. Okrem toho som po čase o účtovníctvo stratila absolútne záujem. Vždy ma ale fascinovala medicína. Pri výbere školy som zvažovala aj zdravotné zameranie, voľba však išla iným smerom. Dnes je tomu už viac ako šesť rokov, čo sa vzdelávam v obore medicíny. Nie však klasickej. Po viacerých zdravotných problémoch nielen mojich ale aj mojich blízkych, som za začala venovať cvičeniu. K tomu ale patrila aj strava. Tak som sa náhodne dostala na štúdium nutricionistiky.
Patrím k ľuďom, ktorý ak niečo robia, robia to poriadne. Získavala som teda čoraz širší rozhľad a otvárali sa mi dvere problematiky a zložitosti ľudského tela. Neviem ani zrátať koľko kníh, kurzov, workshopov a iných vzdelávacích kanálov som už za tie roky prešla. Dnes sa venujem celostnej medicíne a pomáham ľuďom riešiť ich zdravotné problémy. Nie vďaka chemickým liekom – ale vďaka tomu, čo má každý poruke. Vďaka prírode a rozumu. Pochopila som aké dôležité je vedieť o svojom tele čo najviac. Aj riešenie problému, ktorý je zdanlivo neriešiteľný je bližšie než by sme si mysleli. Chronické problémy pritom nie sú výsledkom choroby, ktorú lekár nedokázal vyliečiť. Sú logickým vyvrcholením negatívneho stavu nášho tela po dlhú dobu. Zlá strava, nedostatok pohybu, permanentný stres či nesprávne pohybové vzorce. Aj to môže byť príčina ochorení. Zvláštne je na tom to, že ľudia akoby nevedeli z čoho vznikajú.
Hlavnou negatívnou vlastnosťou moderného človeka je zľahčovanie. Všetci chceme všetko rýchlo, bez námahy a ideálne aj bez rozmýšľania. Takto si budujeme svoje komfortné zóny, z ktorých ale ťažko vychádzame. Obmedzujeme teda samy seba v rozkvete. A zatvárame sa do bublín proti vonkajšiemu svetu. Práve pohodlnosť a dostupnosť, ktorú na modernom svete máme tak radi, prináša do nášho života komplikácie. Napríklad prečo šliapať na bicykli, ak si môžeme zaobstarať bicykel elektrický – sme dopravený pohodlnejšie, rýchlejšie a takmer bez námahy. Lenže sme zabudli na jedno, zdravý človek potrebuje pohyb. V závislosti na svojej pohodlnosti sa hýbeme menej a priberáme. Nemôžeme potom očakávať dobrú imunitu, pevné kosti a zdravé kĺby. Každý by sa mal informovať o zdravých návykoch a zaradiť ich do svojho života.