Existuje veľmi veľa rôznych druhov zábavy. No dnešná mládež je extravagantná. Mnoho teenagerov vyhľadáva rôzne podniky a kluby, kde sa môžu zabaviť práve pitím veľkého množstva alkoholu. Aj keď je zakázané predávať alkohol mladším osobám ako osemnásť rokov, bežne hlavne v piatky a soboty vidíme podniky s plno teenagermi, ktorí popíjajú alkohol a fajčia cigarety. Popritom tancujú a zabávajú sa. Neuvedomujú si tenkú hranicu, ktorá je medzi ešte primeraným stavom a tým prehnaným opitým stavom. Mnohí končia po vypití veľkého množstva alkoholu veľmi zle.

 

voľný čas

 

Pri zaspávaní sa im motá hlava a celý svet je dole nohami. Mnohé dievčatá sú po vypití veľkého množstva alkoholu veľmi povoľné, čo mnohí chlapci zneužívajú. Užijú si nespútaný divoký sex. Na druhý deň si však vôbec nič nepamätajú a je im strašne zle od žalúdka. Na čo to potom každý víkend robia? Chcú si užiť nespútanú zábavu so svojimi priateľmi. Keď prechádzate okolo nejakého podniku, vidíte množstvo opitých mladých ľudí a len krútite hlavou. Avšak každý jeden človek si prejde týmto divokým obdobím plným alkoholu, zábavy a tancovania. Mnohí idú do podniku len kvôli tomu, aby si veľa vypili. To je veľmi zlé a pohoršujú tým aj ostatných svojich priateľov. Nikoho nepoteší pohľad na opitého mladého človeka, ktorý sedí vonku na lavičke a je mu zle od alkoholu.

teenager vo voľnom čase

Teenageri by si mali uvedomiť, že zabaviť sa dá aj bez alkoholu. Tí, ktorí na to potrebujú alkoholové drinky, sa nedokážu uvoľniť iným spôsobom. Za zábavu považujú len alkohol a cigarety. Stačí sa pozrieť v Nitre na Mostnú ulicu. Je to veľmi známa ulica, kde je množstvo diskotékových klubov pre mladých. Diskotéky sú tam nielen v piatok a sobotu, ale aj počas týždňa. Neviem, kto to mohol povoliť, no je to tak. Mnoho teenagerov a školákov zo stredných a vysokých škôl sa zabávajú a pijú práve na tejto ulici. Poučte svoje deti, aby vedeli, kde je ich hranica.