Open air kancelárie boli trendom pred niekoľkými rokmi, no pomaly sa od neho ustupuje a veľké kancelárie sa uzatvárajú priečkami s cieľom vytvoriť menšie priestory pre menší počet ľudí. Je to výhodnejšie z hľadiska efektivity práce, pretože menej ľudí vytvára menej rušivých elementov, a to prospieva výkonnosti zamestnancov.

Dvere môžu kopírovať výšku miestnosti

Uzatvorenie kancelárskych priestorov však nemusí byť zákonito len plnými nepriehľadnými stenami, ale veľmi žiadané sú priečky zo skla s ich súčasťou, sklenenými dverami. Mať prehľad o tom, čo sa deje za stenami kancelárie alebo vidieť do exteriéru, mať prehľad o tom, kto vstupuje do miestnosti, to všetko je možné hlavne vďaka skleneným dverám, použitým v polohe vstupných dverí alebo interiérových, v deliacich stenách kancelárií či bytov.

Sklo môže byť priehľadné, ale aj matné, mliečne, pieskované alebo inak graficky upravené, dvere zo skla sa dajú vyrobiť ako jedno alebo dvojkrídlové, otváravé či posuvné, v hliníkovom ráme alebo úplne bez rámu. Záverečné slovo pri ich návrhu má projektant alebo investor, ktorí zohľadňujú predovšetkým funkčnosť, praktickosť či efektívnosť použitia skla.

V menších priestoroch sa sklenené dvere priehľadné sklo doslova žiada, je totiž aj spôsobom ako dostať do tmavšej miestnosti svetlo, pritom ju aj opticky trocha zväčšiť. Funkciu uzatvorenia priestoru splnia aj sklenené dvere, zároveň budú elegantným a originálnym oživením aj starších interiérov, môžu mu dodať nový nádych a spolu s dizajnovým faktorom splnia aj ten praktický.

Sklo si vyžaduje špeciálny typ zámku

Posuvné krídla sklenených dverí navyše šetria priestor a sú maximálne trendové. Môžu sa uplatniť v administratíve, ale aj v bytoch či domoch, najmä v moderne poňatých interiéroch. Ich prevedenie dáva majiteľom možnosť využiť svoj vkus a nápady a vytvoriť kúsok s pečaťou vlastnej fantázie. Dvere sa vyrábajú z bezpečnostného skla, takže sa ich netreba báť ani v prípade, že doma máte malé deti. Ošetrovanie skla je takisto hračka, stačí voda a nejaký prípravok na preleštenie, tak budú dvere opäť čisté a lesklé.