Koberce často tvorili celé miestnosti. S rozvojom plávajúcich podláh sa začalo z tohto trendu postupne ustupovať. Podlahy boli prístupnejšie. Predsa len boli lacnejšie ako nejaké originálne drevené podlahy, ktoré sa vyskytovali ešte predtým. Dnes si koberce dávame málokde, väčšinou pri posteľ, aby sme nemuseli bosými nohami stúpať po podlahe. Alebo do kúpeľne, aby sme sa na mokrej podlahe nešmykli. Potom si umiestňujeme koberce do obývačky preto, že sa nám to páči. Z časopisov alebo rôznych internetových stránok, či filmov máme predstavu, že pred krbom máme teplý kožuštek a sedíme na ňom. Koľkokrát tak naozaj robíme, je skôr otázne…

detský koberec

Najčastejšie sa koberce vyskytujú v detských izbách. Rodičia nechcú, aby ich deti sedeli na studenej zemi a preto dajú na zem koberec. Je to príjemnejšie, teplejšie na hranie. Deti veľmi radi sedávajú na zemi a preto je to najschodnejšie riešenie pre obidve strany. AJ rodič je spokojný, že dieťa nenachladne a aj dieťa je spokojný, že môže sedávať na zemi. No, pravidelné čistenie kobercov v detskej izbe by malo byť samozrejmosťou. Pre rozvoj alergií je nebezpečné ? nechávať koberce dlhodobo znečistené. Usádza sa v nich prach, tvoria sa rôzne roztoče a na detský organizmus to nemusí pôsobiť dva krát najlepšie. Tak, ak chceme udržať zdravie našich detí, tak radšej si tie koberce udržujme v poriadnej čistote.

noha na koberci

Kvalitné vyčistenie kobercov nie je nikdy pár minútová záležitosť. Hoci je koberec menšieho rozmeru treba mu venovať dostatok času na to, aby bol naozaj čistý. Nie len mokrý, ale ozaj čistý. Preto treba zvážiť, či máte doma na to priestor a čas. Na takomto niečom sa neoplatí šetriť, pretože tým hazarduje so zdravím vašich ratolestí. Keď koberec nevyčistíte poriadne, zajtra sa možno nič nestane. Ale časom sa to môže odraziť na vašom zdraví alebo na zdraví vašich detí. To predsa nechcete. Venujte svoje peniaze do vyčistenia kobercov v detskej a následne čas, ktorý ušetríte môžete venovať svojim drahým deťom.