Sú moderné, ekologické, úsporné a cenovo dostupné. Mobilné domy zostávajú stále populárnejšie a ich priestory sa dajú využiť k rôznym účelom. Napríklad aj ako home ofiice pracovisko, ale tieź ako rekreačné sídlo. V neposlednom rade sú niektoré typy vhodné dokonca k celoročnému bývaniu a môžu slúžiť ako cenovo dostupnejšia alternatíva klasického domu. K ich hlavným výhodám sa radí variabilita výberu, rýchla dostupnosť, mobilita a nižšia cena.

Interiér karavanu

Ľudia sa zvyčajne nad touto možnosťou zamyslia, ak hľadajú voľné priestory. Rýchlo a lacno. Flexibilné priestory, ktoré sa dajú využiť k podnikaniu (napr. malá kaviareň),tiež ako home ofiice, no samozrejme aj k bývaniu. Asi najčastejšie je o ne záujem vtedy, ak niekto hľadá rekreačné sídlo. Náklady na kúpu mobilného domu nie sú vysoké, následne sa v ňom dá bývať ekologicky a úsporne. V tomto prípade sa k hlavným výhodám radí tiež mobilita, teda možnosť previesť mobilný dom na dohodnuté miesto. K rekreácii by bolo napríklad vhodné priviesť ho bližšie k prírode, do nejakého pekného prostredia, mimo hluku a nečistôt veľkomesta. Takéto rekreačné sídlo potom môžete využívať vy alebo tieto priestory začnete prenajímať tým, ktorí by mali záujem zostať dlhšie na konkrétnom mieste.

Jazero, stromy

Mobilný dom sa dá teda v skratke využiť ako:

  • Kempingové miesto a chata, dočasné bývanie pri stavbe domu, na podnikanie (kaviareň, bar, fastfood), home ofiice pracovisko (kancelária), záhradný domček, dielňa a v neposlednom rade ako lacnejšia alternatíva k celoročnému bývaniu.

Áno, presne tak. Mobilný dom sa kvôli stúpajúcim a častokrát nedostupným cenám nehnuteľností stáva obľúbený aj k bežnému bývaniu. Ak ste napríklad mladý pár, chcete súkromie a osamostatniť sa, no nemáte dostatok finančných prostriedkov na kúpu rodinného domu. Tieto domčeky sa zmestia aj na menšie a užšie pozemky, dajú sa využiť aj ako prístavba k rodinnému domu.